Trzeci dzień festiwalu, czyli Audioriver Sun/Day odbędzie się 31 lipca w Płocku, od 11:00 do 21:00, w parku między ulicami Mostową a Rybaki. Za Stage One odpowiadać będzie Damian Lazarus, który sprowadzi aż pięciu artystów związanych z jego wytwórnią Crosstown Rebels.

Reklama

Damian Lazarus grał na obu dotychczasowych edycjach Sun/Day i oba te sety były absolutnie magiczne – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora.

- Gdy zszedł ze sceny przed rokiem, powiedział, że chciałby u nas zrobić coś więcej – sprowadzić ze sobą artystów i scenografa. Oczywiście się zgodziliśmy, bo – po pierwsze: to świetny pomysł. Po drugie: nie wyobrażaliśmy sobie, żeby tegoroczna edycja Sun/Day odbyła się bez tego artysty.

Trwa ładowanie wpisu

Rebel Rave to nazwa imprez Damiana odbywających się na całym świecie od wielu lat i to właśnie pod tą banderą wystąpią artyści zebrani na Stage One. Część z nich jest już świetnie znana na scenie, część dopiero zostanie odkryta przez szeroką publiczność.

Stage One zostanie niemal w całości oddana zagranicznym artystom, a wszystkie z ogłoszonych nazwisk są szalenie interesujące.

Będą to Bedouin, Dinky, Magit Cacoon, Satori live i Serge Devant.

Satori jest Holendrem, ale muzycznie to obywatel wielu narodowości, a jego muzyka prowadzi przez tempa, kultury i światy, umykając jakimkolwiek szufladkom.

Trwa ładowanie wpisu

Przesiąknięta różnymi kulturami jest także twórczość duetu Bedouin, będąca efektem mieszania bliskowschodnich korzeni autorów, mieszkania w Nowym Jorku oraz podróżowania po całym świecie. Tamer Malki i Rami Abousabe wydają m.in. na Crosstown Rebels, Get Physical, Cityfox czy Supernature.

Rosjanin Serge Devant także mieszka w Nowym Jorku, lecz ten artysta zaczynał od wydawania w wytwórni Ultra, znanej z bardziej przystępnej elektroniki. W 2014 roku miał jednak poważny wypadek snowboardowy, który wysłał go na przymusowy urlop od sceny, co przyczyniło się do zmiany stylu. Teraz wydaje u Lazarusa, Jamiego Jonesa i Lee Fossa, Hot Since 82 oraz Yousefa.

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

Program Rebel Rave na Audioriver zamykają dwie kobiety mieszkające w Berlinie, ale pochodzące z innych krajów. Dinky to wydająca od kilkunastu lat Chilijka, która na koncie ma już pięć albumów w takich wytwórniach, jak Visionquest, Wagon Repair czy Vakant. Magit Cacoon urodziła się w Tel Avivie i choć ma krótszy staż niż koleżanka, już może się pochwalić płytą na Upon.You Records oraz jeszcze gorącą, świetną EP-ką „Subterranean Fiction” na Rebellion.

Stage Two – tak, jak przed rokiem – zostanie oddana brzmieniom drum & bass. Tutaj za program odpowiadał będzie słynny Brazylijczyk, DJ Marky, który także posiada swoją markę imprez.

Oprócz samego gospodarza, na scenie staną wybitni przedstawiciele gatunku: Calibre, duet SpectraSoul oraz dwaj MC: LowQui i SP:MC.

Calibre to artysta z Irlandii Północnej nagrywający już od ponad 20 lat i trudno znaleźć fana gatunku, który nie natknąłby się na jedną z jego 10 płyt. Audioriver wreszcie nadrabia wielką zalegość i sprowadza tego artystę do Płocka.

Z kolei SpectraSoul grali w Płocku przed rokiem, ale podczas głównej części festiwalu. Występ dali świetny, więc powtórka jest jak najbardziej na miejscu.

Do składu Sun/Day dołączą jeszcze polscy artyści, ale ich nazwiska poznamy w późniejszym terminie.

11. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2016 r.

Dotychczas ogłoszeni artyści, którzy zagrają w Płocku to: Jamie Woon, Sigma live, Crystal Castles, DJ Shadow, Antigone live, Black Sun Empire, Calyx & TeeBee, Caspa & Rusko, Cyantific, Danger live, Dillinja, Dubfire:live Hybrid, Dub Phizix & Strategy, Four Tet, Francoix X, Frederic Robinson live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Ilario Alicante, Jaguar Skills, Kölsch live, Leftfield, Mefjus, Nu:Tone & Logistics, Octave One live, Recondite live, Richie Hawtin, Scuba, Seba feat. Robert Manos, Shackleton presents Powerplant, Sterac aka Steve Rachmad, Sven Väth, Trade (Blawan & Surgeon) live, Vrilski (Vril & Voiski) live, Xtrah.