Klip jest częścią projektu, w ramach którego twórcy z całego świata tworzą filmowe impresje do urywków kompozycji z nowej płyty Radiohead "A Moon Shaped Pool". Nakręcenie filmowej winietki do utworu "Identikit" powierzono właśnie polskiemu reżyserowi Michałowi Marczakowi. W czarno-białym filmiku główną rolę zagrał Adam Woronowicz (znany m.in. z filmów "Popiełuszko. Wolność jest w nas" i "Czerwony pająk"). Miniklip został opublikowany na Instagramie brytyjskiej grupy. Można go oglądać pod tym adresem.

Reklama

Płyta "A Moon Shaped Pool" ukazała się w wersji cyfrowej 8 maja 2016 roku. Do sklepów trafi 17 czerwca. – Każdy album Radiohead to wielkie wydarzenie. Nie inaczej jest w przypadku "A Moon Shaped Pool" – pisał o tym krążku recenzent “DGP” CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Michał Marczak ma na koncie dokumenty "Koniec Rosji" (nagrodzony na festiwalu Planete Doc) i "Fuck for Forest" (najczęściej wyświetlany polski dokument za granicą w 2013 roku). Na kinową premierę czeka jego najnowsze dzieło – film "Wszystkie nieprzespane noce", za który Polak otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera na słynnym festiwalu Sundance.