PJ Harvey "Guilty"
Zapowiedź jej koncertu była jednym z muzycznych newsów ubiegłego tygodnia. A słuchając tego nagrania zadajemy sobie dwa pytania: jak takie coś nie weszło na płytę i czy dane nam będzie usłyszeć nagranie na żywo w Warszawie.

Reklama

Metronomy "Night Owl"
Jest taka teoria, że jak bardzo ale to bardzo dopracowuje się teledyski, to znak, że twórca chce odwrócić naszą uwagę od muzyki. Metronomy nie musi. Gra pięknie, a i tak zrobiło cudowny teledysk.

Shy Albatross "See See Rider"
Piękne dźwięki i piękny teledysk dostaliśmy też od polskiego projektu Shy Albatross. To niecałe cztery minuty, a w życiu jakby piękniej.

Reklama

Justice "Safe and Sound"
Nowy album nagra duet Justice. Niegdyś zagłaskiwani przez fanów i dziennikarzy, teraz wywołali skrajne reakcje - od zachwytów, po ostrą krytykę. Tak czy siak trzecia płyta jest w drodze. A zapowiada ją to nagranie.

Kuba Knap "Bejwemyszon"
Chwalony i obserwowany przedstawiciel Alkopologamii zapowiada na wrzesień nową płytę. I ma więcej wyświetleń niż Justice, co daje do myślenia...

Maja Koman "Jestem"
Tym razem nie ma tym, że babcia mówi. Jest drapieżnie, a Maja nagraniem zapowiada swą drugą płytę. Opinie o nagraniu mocno podzielone - by wyrobić sobie własne zdanie trzeba posłuchać.

The Devil Wears Prada "Daughter"
Prawdziwą drapieżność prezentuje zespół, którego popularność rośnie ostatnio w zaskakującym tempie. W warstwie - nazwijmy to umownie - lirycznej jest jak zwykle kontrowersyjnie. I mocno.

Thom Sonny Green "Palms"
Ten pan to perkusista Alt-J. I zapowiada solówkę, na której - cytujemy zapowiedź - ma być sporo muzyki eksperymentalnej i elektroniki. Zapowiedź bardziej odpowiada temu drugiemu. Warto.

Grzegorz Hyży "Pod wiatr"
Prawie na koniec coś co zapewne i tak do was dotrze. No chyba, że nie słuchacie polskich rozgłośni. Tak ma brzmieć nowa płyta wokalisty.

Alessia Cara - "Scars To Your Beautiful"
A w klasie radiowy pop z zagranicy najciekawiej prezentuje się to nagranie. Warto choćby raz.