PJ Harvey "Guilty"
Zapowiedź jej koncertu była jednym z muzycznych newsów ubiegłego tygodnia. A słuchając tego nagrania zadajemy sobie dwa pytania: jak takie coś nie weszło na płytę i czy dane nam będzie usłyszeć nagranie na żywo w Warszawie.

Metronomy "Night Owl"
Jest taka teoria, że jak bardzo ale to bardzo dopracowuje się teledyski, to znak, że twórca chce odwrócić naszą uwagę od muzyki. Metronomy nie musi. Gra pięknie, a i tak zrobiło cudowny teledysk.

Shy Albatross "See See Rider"
Piękne dźwięki i piękny teledysk dostaliśmy też od polskiego projektu Shy Albatross. To niecałe cztery minuty, a w życiu jakby piękniej.

Justice "Safe and Sound"
Nowy album nagra duet Justice. Niegdyś zagłaskiwani przez fanów i dziennikarzy, teraz wywołali skrajne reakcje - od zachwytów, po ostrą krytykę. Tak czy siak trzecia płyta jest w drodze. A zapowiada ją to nagranie.

Kuba Knap "Bejwemyszon"
Chwalony i obserwowany przedstawiciel Alkopologamii zapowiada na wrzesień nową płytę. I ma więcej wyświetleń niż Justice, co daje do myślenia...

Maja Koman "Jestem"
Tym razem nie ma tym, że babcia mówi. Jest drapieżnie, a Maja nagraniem zapowiada swą drugą płytę. Opinie o nagraniu mocno podzielone - by wyrobić sobie własne zdanie trzeba posłuchać.

The Devil Wears Prada "Daughter"
Prawdziwą drapieżność prezentuje zespół, którego popularność rośnie ostatnio w zaskakującym tempie. W warstwie - nazwijmy to umownie -  lirycznej jest jak zwykle kontrowersyjnie. I mocno.

Thom Sonny Green "Palms"
Ten pan to perkusista Alt-J. I zapowiada solówkę, na której - cytujemy zapowiedź - ma być sporo muzyki eksperymentalnej i elektroniki. Zapowiedź bardziej odpowiada temu drugiemu. Warto.

Grzegorz Hyży "Pod wiatr"
Prawie na koniec coś co zapewne i tak do was dotrze. No chyba, że nie słuchacie polskich rozgłośni. Tak ma brzmieć nowa płyta wokalisty.

Alessia Cara - "Scars To Your Beautiful"
A w klasie radiowy pop z zagranicy najciekawiej prezentuje się to nagranie. Warto choćby raz.