"Koncert Muzyki Polskiej Piosenki" odbędzie się 10 czerwca w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia - informuje Radio ZET. Jak tłumaczy wiceprezydent miasta, to nie jest przeniesiona impreza z Opola. Nikomu niczego nie zabieramy, nie organizujemy żadnego festiwalu opolskiego w Kielcach- tłumaczy rozgłośni wiceprezydent miasta Andrzej Sygut.

Reklama

Według Radia ZET umowa już została uzgodniona, prezydent miasta ma ją podpisać, kiedy tylko wróci z urlopu. Za stronę artystyczną koncertu odpowiada TVP.

Organizacja przedsięwzięcia jest skutkiem wypowiedzenia w poniedziałek przez władze Opola umowy TVP o współorganizacji 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza miała się rozpocząć 9 czerwca. Jako powód wypowiedzenia umowy prezydent Opola podał serię rezygnacji artystów z udziału w imprezie, co zdaniem władz miasta skutkowało brakiem możliwości wywiązania się TVP z umowy, jaką spółka zawarła z Opolem - posiadaczem znaku towarowego KFPP Opole.

W odpowiedzi na decyzję miasta władze TVP zapowiedziały organizację festiwalu w innym miejscu. Wśród najbardziej prawdopodobnych lokalizacji wymieniane były Kielce. Miasto Opole i TVP zapowiadają, że będą dochodzić nawzajem wielomilionowych odszkodowań.