Książka "To nie jest hip-hop. Rozmowy" już wkrótce ujrzy światło dzienne - jej przygotowania zajęło niemal dwa lata. W książce znalazło się 20 obszernych rozmów - oto  lista gości: Ajron, Bilon, Dizkret, Eprom, Rafał Grobel, Groh, Kasta, Kosi, Łona, Ment XXL, NOON, Pezet, Stasiak, Steez83, Tytus, Wini, Włodi, Tomek Woźniak, Ania Wójcik,Żabson

Wszyscy rozmówcy wywodzą się z hip-hopu i mają dla niego ogromne zasługi, a przy tym hip-hop jest dla nich tylko jedną z płaszczyzn, na których się realizują. Z jednej strony, obok znakomitych raperów, producentów muzycznych i DJ-ów, wśród zaproszonej dwudziestki można znaleźć również wydawców, menedżerów czy inżynierów dźwięku. Z drugiej strony, obok prawnika czy wykładowcy akademickiego są przedsiębiorcy z branży kreatywnej i informatycznej czy filmowiec. Najciekawsze jest w tym, że obie strony reprezentują te same osoby.

Autorami są znani na polskim rynku muzycznym dziennikarze Jacek Baliński oraz Bartek Strowski. Książkę już można zamawiać w przedsprzedaży, a do sklepów trafi 8 czerwca 2018 roku.