"Dziękuję każdemu z Was za wszystkie wyrazy wsparcia, czuję się teraz dużo lepiej i wracam do zdrowia" - czytamy w poście słynnego 75-letniego muzyka.

"I też ogromne podziękowania dla wszystkich pracowników szpitala za świetną robotę" - dodał artysta.

Według zgodnych doniesień zachodnich mediów, operacja serca Micka Jaggera zakończyła się sukcesem. Po krótkiej rekonwalescencji pacjent ma wrócić na trasę koncertową.

Z powodu problemów ze zdrowiem Jaggera zespół musiał odłożyć trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, która miała rozpocząć się w tym miesiącu.

"Lekarze doradzili mu, aby nie jechał w trasę koncertową, ponieważ potrzebuje pomocy medycznej. Gdy wróci do zdrowia, wtedy będzie mógł również śpiewać" – napisali członkowie grupy na Twitterze.

Jak donoszą media, operacja wymiany zastawki zakończyła się sukcesem, a pacjent ma się dobrze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do grania koncertów wróci wraz z początkiem wakacji.

Wcześniej muzyk przeprosił fanów:

Bardzo przepraszam fanów w Ameryce i Kanadzie, którzy kupili bilety. Nie znoszę zawodzić was w ten sposób. Jestem zrozpaczony, że muszę przełożyć trasę, ale będę ciężko pracował nad tym, by powrócić tak prędko, jak to możliwe. Raz jeszcze wszystkich przepraszam.

Mick Jagger w lipcu skończy 76 lat.