Dawid odnosi się do sprawy unieważnienia głosowania na Listę Przebojów Programu 3. Przypomnijmy - ostatnie notowanie wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Nagranie odnosiło się do wydarzeń z czasów obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Jarosław Kaczyński odwiedził grób bliskich, ofiar katastrofy smoleńskiej, mimo formalnego zakazu wizyt na cmentarzu ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.

Reklama

To sprawiło, że Kazik, który sam też chciał odwiedzić bliskich, napisał takie, a nie inne nagranie.

Piosenka wygrała ostatnie notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego. Ale notowanie zostało anulowane, a głosowanie ma zostać powtórzone.

Dawid Podsiadło tak komentuje wydarzenia:

Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury. Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trojki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny. Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki.

Trwa ładowanie wpisu