Policja w Memphis poinformowała na Twitterze, że nie ma informacji o sprawcy zabójstwa w cukierni Makeda's Cookies usytuowanej niedaleko międzynarodowego lotniska w tym mieście.

Reklama

Tragiczna wizyta

Kuzyn artysty Mareno Myers powiedział miejscowemu dziennikowi "The Daily Memphian", że 36-letni raper przyjechał do Memphis w poniedziałek aby odwiedzić chorą na raka ciotkę.

- Był wewnątrz (cukierni) Makeda's, gdy nagle ktoś podjechał i go zastrzelił - powiedział Myers.

Reklama

W ub. tygodniu cukiernia umieściła na Instagramie nagranie wideo, na którym raper reklamował jej wyroby mówiąc m. in., że zawsze ją odwiedza kiedy jest w Memphis.

Na wiadomość o śmierci artysty przed cukiernią zebrał się tłum jego fanów.

Burmistrz Memphis Jim Strickland w opublikowanym oświadczeniu stwierdził, że "to tragiczne zabójstwo po raz kolejny przypomina o bólu, jaki wywołują przestępcze akty przemocy".

Reklama

Kim był Young Dolph?

Young Dolph urodził się w Chicago, ale większą część życia spędził w Memphis. Był ceniony przez fanów hip-hopu za - jak pisze Associated Press - autentyczność i niezależność.

Artysta debiutował w 2009 roku mixtapem "Paper Route Campaign". Nagrał pięć solowych krążków, w tym "Rich Slave", który awansował na 4. miejsce na liście tygodnika Billboard. W 2016 r. nagrał album "King of Memphis", który utorował mu drogę do sławy.