Film w reżyserii Macieja Kawulskiego premierę miał 5 stycznia 2022 roku. Szybko trafił do dziesiątki najpopularniejszych w Polsce tytułów, jednak wśród jego ocen pojawiają się także głosy krytyczne.

Reklama

Czego dotyczą? Które role zasługują tu na zdecydowaną pochwałę? Dlaczego warto zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową filmu? Posłuchajcie!

FILM "JAK POKOCHAŁAM GANGSTERA"

Na ekranie zobaczymy plejadę polskich gwiazd. W rolę Nikosia, wzorowanego na postaci Nikodema Skotarczaka, wciela się Tomasz Włosok. Towarzyszą mu m.in. Antoni Królikowski ("Komo") i Sebastian Fabijański ("Silvio"). Na wyróżnienie zasługują świetne role kobiece: Krystyny Jandy ("Rita") oraz Agnieszki Grochowskiej ("Czarna").

Reklama

W filmie pojawiają się także m.in.: Janusz Chabior, Dawid Ogrodnik, Eryk Lubos, Rafał Mohr, Andrzej Grabowski, Piotr Cyrwus oraz Julia Wieniawa-Narkiewicz i Magdalena Lamparska.

Warto zwrócić także uwagę na ścieżkę dźwiękową, która funduje widzom sentymentalną podróż, tworząc klimat filmu i jest jego zdecydowanie mocną stroną.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!