Wersja wideo:

Trwa ładowanie wpisu

Wersja audio:

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

Vinylova, czy to uśmiech do starszych form?

Od dziecka uwielbiam słuchać oldschoolowej muzyki, bardzo lubiłam lata sześćdziesiąte, płyty Arethy Franklin, diw soulowych, ale również moja mama słuchała winyli. Najlepsze lata disco lat siedemdziesiątych, takie klasyczne, wypiłam z mlekiem matki. Dlatego czułam się w tym repertuarze dość swobodnie i nawet kiedy pracowałam w studiu, mój realizator zauważył: „Ty tak szybko nagrywasz te kawałki”. To jakoś tak samo ze mnie wypływa – mówi Cleo.

Jesteśmy przesyceni tym wszystkim. Kiedyś bardzo czekałam na jakieś albumy: Mariah Carey, czy Whitney Houston, które pojawiały się jeszcze na kasetach, bo ja jestem ten rocznik kasetowy. Doceniałam każdą piosenkę, każdy moment przesłuchania tego albumu. Teraz dzieciaki włączają komórkę i mają tam wszystko, co im się podoba – mówi Cleo.

Lubię odpalić winyle, szczególnie mam takie płyty od mamy. Chociaż teraz mam coraz mniej czasu muszę przyznać. Na pewno wyciszam się przy tego typu muzyce, na jakiej się wychowałam: soul, gospel, R’n’B – dodaje Cleo.

Reklama

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!

Cleo – piosenkarka, autorka tekstów.