W ubiegłym roku ujawniono przypadki molestowania seksualnego podczas nagrań do programu „The Voice of Holland”, emitowanego przez stację RTL. Okazało się, że jeden z muzyków, Rietbergen, dopuścił się przestępstw na tle seksualnym przeciw kobietom zaangażowanym w program.

Reklama

Muzyk przyznał się do zarzutów i został zwolniony ze stacji w trybie dyscyplinarnym, rzuciła go także jego partnerka, Linda de Mol. O molestowanie seksualne oskarżono też jednego z jurorów, rapera Ali B. Ten zaprzeczył zarzutom i zadeklarował współpracę z organami ścigania. Wśród podejrzanych był także piosenkarz Borsato.

"The Voice of Holland" znika z anteny

Po ujawnieniu afery, stacja RTL zdecydowała o zdjęciu z anteny "The Voice of Holland". Zawieszono także produkcję siostrzanych formatów „The Voice Kids” i „The Voice Senior”.

Reklama

We wtorek prokuratura krajowa poinformowała, że kieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko Rietbergenowi oraz Alemu B. Umorzyła jednak postępowanie przeciwko Borsato twierdząc, że nie znalazła wystarczających dowodów winy piosenkarza.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek