Oczekiwano, że zepsuty czarny Fender Stratocaster zostanie sprzedany za jedną dziesiątą tej kwoty, pisze BBC.

Cobain, który odebrał sobie życie w 1994 roku, był znany z impulsywnych reakcji. Gitarę zniszczył, gdy Nirvana pracowała nad swoim przełomowym albumem Nevermind na początku lat 90. Instrument został złożony ale nie nadaje się już do gry.

Reklama

Gitara jest sygnowana srebrnym flamastrem przez wszystkich trzech członków zespołu. Zawiera również czuły napis Cobaina dla jego przyjaciela i muzycznego współpracownika Marka Lanegana – który zmarł w zeszłym roku.

Wiadomo, że Coban w swojej karierze zniszczył wiele Fender Stratocasterów. „On był wściekły i można było to wyczuć na scenie, też po sposobie, w jaki traktował swoje instrumenty” – powiedział AFP Kody Frederick z Julien's Auctions.

Tożsamość nabywcy nie jest znana.

Reklama

Dwa lata temu gitara akustyczna, której Cobain użył podczas swojego występu w MTV Unplugged pod koniec 1993 roku, została sprzedana za 6 milionów dolarów.

Trwająca trzydniowa wyprzedaż w Julien's Auctions obejmuje również pamiątki po innych legendach muzyki, w tym Elvisie Presleyu, Freddiem Mercurym, Janet Jackson i Dolly Parton. Kończy się w niedzielę.