Dziennik Gazeta Prawana logo

Amerykański muzyk zatrzymany w Moskwie. Miał posiadać narkotyki

11 czerwca 2023, 10:32
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rosyjski policjant
Rosyjski policjant/ShutterStock
Obywatel USA został zatrzymany w Moskwie i oskarżony o przestępstwa narkotykowe - podała w niedzielę telewizja CNN. Według ustaleń stacji mężczyzna jest muzykiem i menadżerem rosyjskich zespołów rockowych.

W komunikacie moskiewskiego sądu nazwisko Amerykanina podano jako Travis Michael Leek, jednak CNN podaje, że pisownia ta jest błędna i zatrzymanym jest zapewne Michael Travis Leake. Został on zatrzymany 8 czerwca, a 10 czerwca stanął przed sądem, który nakazał jego aresztowanie.

Zatrzymanie obywatela USA

Departament Stanu USA poinformował w sobotę, że otrzymał doniesienia o zatrzymaniu obywatela USA, ale odmówił dalszych komentarzy.

Leake wystąpił w 2014 roku w jednym z materiałów CNN; wypowiadał się wówczas krytycznie o problemach z wolnością słowa w Rosji. Media społecznościowe wymieniają go jako frontmana grupy rockowej o nazwie Łowi Nocz. W Moskwie Amerykanin pracował także jako producent muzyczny i autor tekstów piosenek w języku angielskim.

Leake ma pozostać w areszcie do 6 sierpnia br.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj