Artystka w wideoklipie zabiera nas w podróż do najodleglejszych zakamarków naszej pamięci. W świat wyjątkowych i emocjonalnych przeżyć.

"Jestem twoją bajką"

Starsi widzowie piosenkę "Jestem twoją bajką" z pewnością znają z wykonania Zdzisławy Sośnickiej, niemniej dla większości młodszego pokolenia prawdopodobnie będzie to pierwsza styczność z tym utworem. W każdej z wersji tekst i baśniowy nastrój przywołują na myśl dziecięce wspomnienia. To coś w rodzaju muzycznego wehikułu, który na kilka minut przenosi nas do beztroskich czasów.

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

Nowy Pan Kleks

Film "Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film opowiada historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę.

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, zaś Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W filmie pojawia się również Piotr Fronczewski w roli tajemniczego Doktora. Scenariusz napisali Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk. Reżyserem "Akademii Pana Kleksa" jest Maciej Kawulski. Z kolei za produkcję odpowiada Open Mind Production, a za dystrybucję firma NEXT FILM.