Artystka w wideoklipie zabiera nas w podróż do najodleglejszych zakamarków naszej pamięci. W świat wyjątkowych i emocjonalnych przeżyć.

Reklama

"Jestem twoją bajką"

Starsi widzowie piosenkę "Jestem twoją bajką" z pewnością znają z wykonania Zdzisławy Sośnickiej, niemniej dla większości młodszego pokolenia prawdopodobnie będzie to pierwsza styczność z tym utworem. W każdej z wersji tekst i baśniowy nastrój przywołują na myśl dziecięce wspomnienia. To coś w rodzaju muzycznego wehikułu, który na kilka minut przenosi nas do beztroskich czasów.

Reklama

Nowy Pan Kleks

Film "Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film opowiada historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę.

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, zaś Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W filmie pojawia się również Piotr Fronczewski w roli tajemniczego Doktora. Scenariusz napisali Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk. Reżyserem "Akademii Pana Kleksa" jest Maciej Kawulski. Z kolei za produkcję odpowiada Open Mind Production, a za dystrybucję firma NEXT FILM.