Agencja koncertowa poinformowała na Facebooku, że była zmuszona odwołać koncert, ponieważ "nie może zagwarantować bezpieczeństwa publiczności, zespołu i wszystkich pracowników klubu, w którym miał być zorganizowany".

"Zakupione bilety można zwrócić w kolejnych dniach w miejscu zakupu, podobnie jak te nabyte online. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie" - napisali organizatorzy.

Reklama

Do protestów w związku z organizacją koncertu wzywali wcześniej przedstawiciele dominującej w Serbii cerkwi prawosławnej. Kapłani ostrzegli, że "do Belgradu przyjeżdża grupa satanistyczna".

Arsenije, opat klasztoru św. Piotra i Pawła pod Mionicą, poinformował na swoich mediach społecznościowych, że grupa "dokonuje na scenie profanacji miejsc świętych".

Reklama

Stowarzyszenie obywatelskie "Kultura Prawosławna" z Valjeva zapowiedziało wcześniej, że złoży skargę karną i wniosek o odwołanie koncertu, "który obraża moralność publiczną, tradycję, kulturę i wiarę narodu serbskiego".

Zespół Batushka powstał w 2015 roku w Polsce, łączy w sobie black metal i śpiewy kościelne, a ich teksty są pisane w języku starosłowiańskim i opowiadają o prawosławiu.