Pierwsza odsłona projektu "Pieśni Współczesne" wywołała olbrzymie poruszenie.

Wyjątkowy projekt w historii polskiej muzyki

"Okazało się, że utwory podsycone lokalną mitologią mogą rzucać nowe spojrzenie na ludzkie sprawy. Każda z pieśni w aktualny sposób poruszała ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii" - czytamy w informacji prasowej.

Reklama

Unikalna płyta przyniosła artystom dwa Fryderyki, Złote i Platynowe Płyty, wyprzedane trasy koncertowe oraz uznanie odbiorców polskiej muzyki, określających projekt jako jeden z najlepszych w historii.

Kontynuacja promowana singlem "Płomienie"

Po trzech latach od premiery pierwszej części "Pieśni Współczesnych" na rynek trafi ich kontynuacja. "Pieśni Współczesne. Tom II" pojawią się na sklepowych półkach jesienią 2024. Pre-order albumu dostępny jest na stronie www.piesniwspolczesne.com.

Płytę promuje nowy singiel – "Płomienie" z gościnnym udziałem Igo. To już drugi utwór zapowiadający krążek. Pierwszy – "Zostaw" w wykonaniu Dawida Tyszkowskiego – miał swoją premierę w lutym.

Reklama

Teledysk z udziałem Malwiny Buss i Tomasza Włosoka

Singlowi towarzyszy teledysk w reżyserii Mateusza Znanieckiego.

W klipie wystąpili znani aktorzy młodego pokolenia – Malwina Buss ("Róża", "Zielona granica") i Tomasz Włosok ("Stulecie Winnych", "Zielona granica") – oraz Tadzio Wirbilis.

Trwa ładowanie wpisu