Wydarzenie odbędzie się przed wejściem głównym do Teatru Powszechnego w Warszawie (ul. Zamoyskiego 20) w sobotę 11 maja o godz. 17.00.

Reklama

Bilety kosztują symboliczną złotówkę, a można je nabyćtutaj.

Sound in Space Orchestra

Sound in Space Orchestra to kolektyw performerów dźwięku, którzy uczestniczyli w warsztatach muzycznych "Sound in Space" pod egidą Raya Dickaty'ego, odbywających się dzięki Fundacji Strefa WolnoSłowa od 2017 r. w Teatrze Powszechnym. Celem tych warsztatów jest tworzenie brzmienia przez profesjonalnych muzyków i nie-muzyków, pochodzących z różnych kultur i mających za sobą różne doświadczenia, poprzez grupową, wolną improwizację.

Reklama

Twórczość grupy opiera się na praktyce "głębokiego słuchania" (Deep Listening Excercise). Wydobywając dźwięk z przedmiotów, które zazwyczaj nie pełnią roli instrumentów, i komponując go z własnymi głosami, grupa kreuje abstrakcyjną przestrzeń polifoniczną i potęguje doznania słuchowe gości koncertu – pod czujną dyrygenturą Raya Dickaty'ego.

Reklama

Warsaw Improvisers Orchestra

Warsaw Improvisers Orchestra to zespół oddający się spontanicznemu tworzeniu muzyki opartej o zasady wolnej improwizacji – na wielką skalę. Projekt powstał, aby umożliwić muzykom z Warszawy i okolic granie w dużym improwizującym zespole, choć w trakcie występów formują się również mniejsze składy – duety, tercety, kwartety. Na jednej scenie grają ze sobą zarówno doświadczeni, utytułowani muzycy, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z improwizacją na żywo.

Założycielem orkiestry, jej głównym koordynatorem i dyrygentem jest saksofonista Ray Dickaty.