Grali już gitarowy pop z kabaretowymi tekstami i pop-rock z piosenką biesiadną. Po debiucie w 2007 roku "Płyny" i kolejnym krążku "Rzeszów – St. Tropez" z roku 2008 kapela powraca z trzecią płytą "Vactunes!". Album zbiera to, co w kolektywie najlepsze. Niebanalne dźwięki wydobywane m.in. z akordeonu, fletu, ukulele, banjo i gitary dobro.

Reklama

Są też wciągające zabawy słowem, o nieistniejącym już warszawskim klubie Jadłodajnia Filozoficzna – "Najbrzydsze dziewczyny", albo o prostackiej muzycznej ramówce w polskich rozgłośniach radiowych – "NRF FM". Dodatkowe punkty płycie dają goście, m.in. jedna z sióstr Wrońskich (Balady i romanse), akordeonista Robert Kuśmierski z Kapeli Czerniakowskiej oraz muzycy z Nepalu (w "Pogoda jest sexy").

Jak w jednym z wywiadów zdradził współzałożyciel Płynów Szymon Tarkowski: utwór z nimi nie powstałby, gdyby nie zeszłoroczny wyjazd Igora Spolskiego w tamte rejony. Spolski wybrał się w egzotyczną okolicę z silnym postanowieniem napisania tam piosenek. Dzięki wspólnym znajomym udało mu się znaleźć w Kathmandu studio nagraniowe prowadzone przez Polaka! Powstał tam cały materiał, który jak dotąd się nie ukazał, ale jedna z piosenek, czyli "Pogoda jest sexy", po kilku dogrywkach w Polsce znalazła się na nowej płycie Płynów. Brzmi świetnie i będzie drugim singlem z płyty.

Płyny umiejętnie wykorzystują swoje muzyczne spotkania i doświadczenia. Kreują z tego miks łatwo wpadających w ucho, ale niebanalnych piosenek.

Płyny | Vactunes! | Thin Man Records