Zestaw promuje utwór "Manners". Towarzyszący nagraniu teledysk wyreżyserowali Julia Sausen i Julia Marcell, a autorem zdjęć jest Hjono. Filmik powstał w I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, a wystąpili w nim młodzi ludzie, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie w internecie.

Reklama

"Sentiments" to bardzo osobista, najciemniejsza w jej dotychczasowym dorobku opowieść. Jest to również płyta o zupełnie nowym brzmieniu. Nagrana na żywo w Berlinie, wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza. – Jest to płyta o dużej rozpiętości emocjonalnej, na której to, co bardzo osobiste miesza się z tym wykreowanym, wymyślonym, a jedno pracuje na drugie – mówi Julia Marcell. – Jak we wspomnieniach, w których wypełnia się własną wyobraźnią, to, co się zapomniało, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Julia Marcell to laureatka Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Popularna oraz Fryderyka w kategorii Muzyka Alternatywna. Oba wyróżnienia otrzymała za album "June" z października 2011 roku. Artystka ma też na koncie EP-kę "Storm" (2007) oraz płytę "It Might Like You" (2009).