Utwór powstał na potrzeby soundtracku do filmu "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1". Za reżyserię wideo do "Yellow Flicker Beat" odpowiada Emily Kai Bock. Teledysk można obejrzeć pod tym adresem.

Reklama

Lorde osobiście wybrała artystów na płytę ze ścieżką muzyczną. Na albumie znajdą się utwory takich artystów, jak Stromae feat. Pusha T, Q-Tip, Haim, Chvrches, Tove Lo, Charli XCX feat. Simon Le Bon, Raury, Grace Jones, Chemical Brothers feat. Miguel, a także cover promującego album singla Lorde "Yellow Flicker Beat" w wykonaniu Kanye Westa.

– Wiosną usiedliśmy z Lorde na planie "Kosogłosa" i byłem pod wrażeniem jak szybko zrozumiała, co chcemy osiągnąć tym filmem – opowiada reżyser obrazu Francis Lawrence. – Jej wrodzony talent i świetne wyczucie bohaterów i tematów "Kosogłosa", nie tylko pozwoliły jej stworzyć własny utwór, który oddaje ducha filmu, ale również dały jej fantastyczną możliwość zebrania pozostałych piosenek na soundtrack. Nie mogę się doczekać aż pokażemy to co zrobiliśmy. Jest to naprawdę niezwykłe.

Dzieło jest kontynuacją dwóch wcześniejszych dzieł "Igrzysk śmierci" (2012) oraz "Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia" (2013). Obraz powstał w oparciu o trzeci tom literackiej serii Suzanne Collins, "Kosogłos". Opowieść została podzielona na dwie części – pierwsza z nich trafi do kin w listopadzie tego roku, druga w 2015. Film pojawi się w kinach 21 listopada, natomiast we wtorek 18 listopada będzie miała miejsce polska premiera soundtracku.