– Jako osoba doświadczona w branży oraz mająca duży wpływ na aspekt wizualny moich projektów, poczułam iż nadszedł czas aby przejąć całkowitą kontrolę nad moim wizerunkiem – komentuje Róisín Murphy. – Miałam 8 lat na poszukiwanie różnego rodzaju inspiracji, aby mieć bardzo wyrazisty obraz tego klipu. Wideo to opowieść o aktorce i jej romansie. To historia o sprzedawaniu siebie, manipulacji, eksploatowaniu siebie w procesie twórczym oraz w związku. Jest w tym ironia, ponieważ będąc reżyserką klipu wykorzystuję samą siebie (jeśli to możliwe), ale manipuluję widzem.

Reklama

"Exploitation" to pierwszy oficjalny singel zwiastujący najnowsze wydawnictwo, "Hairless Toys". Produkcją płyty zajął się Eddie Stevens, znany ze współpracy z Murphy nad jej poprzednimi projektami. Premierę albumu wyznaczono na 11 maja.

Wokalistka znana z Moloko zadebiutowała solo w czerwcu 2005 roku krążkiem "Ruby Blue". Jej drugi longplay, "Overpowered", miał premierę w listopadzie 2007 roku. W maju 2014 roku ukazała się jej EP-ka, "Mi Senti". Róisín Murphy wystąpi na festiwal Audioriver, na plaży w Płocku w ostatni weekend lipca.