Wideo jest efektem 3-miesięcznej pracy 12 animatorów z londyńskiego studia Trunk Animation i jest to wizualizacja fragmentów "Raju utraconego" Johna Miltona, będącego również inspiracją utworu "Rattle That Lock", napisanego przez Gilmoura i jego żonę Polly Samson. Czarno-biały obrazek pokazuje wygnanie szatana z królestwa niebieskiego i jego podróż przez stolice piekła – pandemonium, czyściec i chaos. Przybiera on różne formy, najpierw odradza się jako złowrogi kormoran, by później przekształcić się w węża, który sieje spustoszenie na Ziemi w chmurze wściekłości i zła.

Reklama

– Uwielbiam kiedy animacji udaje się osiągnąć coś, czego nie da się przekazać słowami czy muzyką. Ciemność w tym klipie nie mogła być pokazana w ciekawszy sposób – komentuje David Gilmour. – Twórcy tego filmu złożyli hołd Gustave Dore'owi, ożywiając jego oryginalne ilustracje do "Raju utraconego" i tworząc tym samym piękny, silny obraz do naszego utworu – dodaje Polly Samson.

"Rattle That Lock" zapowiada tak samo zatytułowany album, który ukaże się 18 września. Poprzednie dzieło 69-letniego artysty to "On an Island" z marca 2006 roku. W listopadzie 2014 roku ukazał się album "The Endless River" Pink Floyd.

25 czerwca 2016 roku David Gilmour wystąpi na Rynku we Wrocławiu.