Płyta "Lovely Fear" ukaże się 16 października, a "Katarakta" jest pierwszym zapowiadającym ją utworem. Teledysk do niego wyreżyserował Klaudiusz Chrostowski, a za zdjęcia odpowiadają Michał Dymek i Michał Łuka. Teledysk został nakręcony w Kwidzynie i jego okolicach, między innymi we wsi Piekło i Podzamcze, a także Warszawie.

Reklama

W teledysku zagrała Nastazja Gonera (córka Roberta Gonery i Jolanty Fraszyńskiej) oraz znana z filmu "Bejbi Blues" i "Nieulotne" Magdalena Berus. Wokal w piosence należy do Meli Koteluk. Piosenkarka występuje także w teledysku, wcielając się w rolę Królowej.

Do współpracy przy albumie "Lovely Fear" Bloom zaprosił także Gabę Kulkę, Tomka Makowieckiego, Jona Sutcliffe'a (The Sulk) i Marsiję. Daniel Bloom (naprawdę Daniel Borcuch, młodszy brat reżysera Jacka Borcucha) od 20 lat tworzy muzykę elektroniczną do filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Uznanie przyniosły mu ścieżki dźwiękowe do filmów brata – "Wszystko co kocham", "Nieulotne", przy których współpracował z Leszkiem Możdżerem, i przede wszystkim nominowana do Orłów muzyka do "Tulipanów". Przez lata z Jozefem Skrzekiem, Stevem Schroyderem (eks-Tangerine Dream), Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering.