"It Just Happens" to pierwsza piosenka zapowiadająca nowy krążek grupy Roxette, zatytułowany "Good Karma", którego premiera została zapowiedziana na 3 czerwca. – "It Just Happens" była jedną z pierwszych kompozycji napisanych na album i szybko okazało się, że również jedną z najważniejszych. Od początku było pewne, że zostanie pierwszym singlem – mówi Per Gessle, który wspomógł wokalnie Marie Fredriksson w tym utworze.

Reklama

Na nowy teledysk Roxette składa się kilka miłosnych opowieści. Zdjęcia do filmiku realizowano w Sztokholmie, a za reżyserię odpowiadał Tobias Nordquist, do tej pory znany bardziej z reklam telewizyjnych niż wideoklipów. Oto efekt:

Trwa ładowanie wpisu

– Na nowej płycie chcieliśmy połączyć klasyczne brzmienie Roxette z nowoczesnym oraz dodać do tego trochę nieprzewidywalności w studiu. Zależało nam, abyście bez trudu rozpoznali, że to my, ale przy okazji dostrzegli również coś nowego – mówi Per Gessle o premierowym wydawnictwie. Będzie to dziesiąty album w dyskografii Szwedów.

Zespół Roxette powstał w 1986 roku (w 2016 roku świętuje 30-lecie!). Marie i Per sprzedali na całym świecie ponad 70 mln płyt, stając się tym samym jednym z największych skandynawskich artystów w historii. Duet wylansował mnóstwo przebojów, między innymi "The Look", "Listen To Your Heart", "It Must Have Been Love", "Joyride", "Dressed For Success", "Dangerous", "How Do You Do!", "Fading Like A Flower" i "Sleeping In My Car".