Wznowienie pojawi się w kilku wersjach – od zremasterowanej jednopłytowej edycji, poprzez 2CD i 4LP aż po czteropłytowe wydawnictwo z DVD. Edycja Super Deluxe w formacie 4CD/1DVD, zostanie wydana w limitowanej edycji 40 tysięcy egzemplarzy i będzie zawierała rzadko publikowane nagrania, wersje demo zarejestrowane w Smart Studios Butcha Viga, nagrania z prób, tzw. Devonshire Mixes (wersje wyprodukowane i zmiksowane przez Viga – ostatecznie na pierwotną wersję "Nevermind" zmiksował Andy Wallace), niepublikowane nagrania z BBC, koncert z The Paramount Theatre z 1991 roku, wszystkie teledyski z "Nevermind", a także 90-stronicową książeczkę.

Reklama

Pod tym adresem można obejrzeć pochodzące z sesji w Early Smart Studios demo "Breed", a tutaj znajduje się koncertowa wersja "Smells Like Teen Spirit" zarejestrowana w Paramount Theatre.

Longplay oryginalnie miał premierę 24 września 1991 roku. Z albumu pochodzą przeboje "Smells Like Teen Spirit", "Come as You Are" czy "Lithium". Dzieło rozeszło się na całym świecie w 30 milionach egzemplarzy.