Skład się nie zmienił – The Cranberries to wciąż: Dolores O’Riordan, Noel Hogan, Mike Hogan oraz Fergal Lawler. Karierę rozpoczęli w 1989 roku w rodzinnym mieście Limerick w Irlandii. W latach 90-tych grupa sprzedała ponad trzydzieści milionów płyt i zdobyła czołową pozycję wśród zespołów rockowych.

Reklama

W 2001 roku The Cranberries ogłosili przerwę w działalności. Osiem lat później grupa reaktywowała się, ale na krótko, specjalnie na uroczystości w Trinity College. W roku ubiegłym rozpoczęli jednak trasę, w trakcie, której dali 107 koncertów na terenie Europy, Północnej i Południowej Ameryki oraz Azji. – Kiedy zaczęliśmy grać, miałam wrażenie, że nigdy nie zaprzestaliśmy wspólnych występów. Jest coś niesamowitego w graniu z The Cranberries, można to porównać do założenia idealnej pary butów. Po prostu pasują – tłumaczy Dolores O’Riordan.

Produkcją albumu "Roses" zajął się długoletni przyjaciel zespołu – Stephen Street, którego zamiarem był powrót do świeżości i oryginalności dwóch pierwszych płyt The Cranberries – "Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?" oraz "No Need To Argue". Premiera: 13 lutego 2012 roku.