"My Life IIThe Journey Continues (Act 1)" to wielki powrót Mary J. Blige. Za brzmienie całego materiału tym razem odpowiedzialna jest pierwsza liga nowojorskich producentów - Danja, Stargate, Swizz Beatz, The Underdogs oraz Kanye West.

Reklama

Płytę zwiastuje singiel "25/8", który nie tylko ujawnia doskonałą formę wokalną artystki, ale po raz kolejny potwierdza jej niebywały talent do pisania ponadczasowych hitów.

Od czasu swojej debiutanckiej, wydanej w 1992r. pyty "What's The 411?", Mary J. Blige niezmiennie pozostaje najważniejszą artystką sceny r&b, hip-hopu i soul. Na swoim koncie ma ponad 50 milionów sprzedanych albumów na całym świecie. Do jej największych przebojów należą "Whenever I Say Your Name" w duecie z Georgem Michaelem, "Be Without You", "Seven Days" oraz "Enough Crying". Jest zdobywczynią dziewięciu nagród Grammy oraz dziewięć statuetek Billboardu.

Mary J. Blige z powodzeniem próbuje również swoich sił jako aktorka. W przyszłym roku pojawi się aż w dwóch filmach - w musicalu "Rock of Age", w którym wystąpi obok Toma Cruisa, a także w głównej roli w filmie "Nina" -historii o życiu Niny Simone.