Gwiazdy sceny muzycznej złożyły hołd Stingowi podczas imprezy zorganizowanej przez organizację charytatywną The Robin Hood Foundation. Były frontman zespołu The Police obchodził 60. urodziny 2 października.

Reklama

Podczas przyjęcia na scenie pojawili się m.in. Bruce Springsteen, Billy Joel, Robert Downey, Jr., Mary J. Blige, Lady Gaga i will.i.am, którzy wraz z jubilatem wykonali kilka jego największych hitów. Sting zaśpiewał m.in. piosenkę "King of Pain" w duecie z Lady Gagą oraz hit The Police "Can't Stand Losing You" razem z Brucem Springsteenem. Pod koniec imprezy wszyscy artyści zebrali się na scenie, by zaśpiewać wspólnie jeden z największych przebojów byłego zespołu Stinga, "Every Breath You Take".

Podczas przyjęcia brytyjski gwiazdor powiedział ze śmiechem do gości: "Czuję się dobrze z tą sześćdziesiątką. Zawsze czułem się dosyć staro". Na koniec imprezy jubilat wykonał solo utwór "Message in a Bottle".

Po imprezie, Lady Gaga zamieściła na Twitterze wpis o treści: "Ubiegłego wieczoru wystąpiłam razem z moim kochanym Stingiem z okazji jego urodzin! Zaśpiewałam z nim jedną z moich ulubionych piosenek: >>King of Pain<<".

Na widowni tego niecodziennego koncertu nie zabrakło także takich osobistości ze świata filmu, jak Tom Hanks z żoną Ritą Wilson, Jake Gyllenhaal, Darren Aronofsky oraz Melanie Griffith. Sting i jego żona, Trudie Styler, zaprosili na sobotnie przyjęcie również 32 żołnierzy brytyjskich, którzy służyli w Afganistanie. Podczas imprezy zebrano prawie 3,9 miliona dolarów na cele dobroczynne.