Mimo że od 10 lat Republika już nie istnieje, to nadal jej płyty są chętnie słuchane. Dzisiaj to już zespół kultowy, a ich pierwsze albumy należą do klasyki polskiego rocka. Kolekcja "Reedycje 2011" – w jednolitej szacie graficznej – na nowo przypomni ich fonograficzny dorobek.

Reklama

Po raz pierwszy, jako indywidualna płyta, zostaje wznowiona "Republika - Bez Prądu", która pierwotnie ukazała się w 1993 roku w limitowanym nakładzie 1 tys. sztuk. Niektóre płyty zawierają dodatkowe nagrania, które ukazały się wcześniej wyłącznie w 13-płytowym boxie "Komplet".

Obok wszystkich albumów Republiki są również solowe nagrania Grzegorza Ciechowskiego jako Obywatela GC ("Stan Strachu", "Obywatel Świata") czy firmowane pseudonimem Grzegorz z Ciechowa na sławnej płycie "ojDADAna", która została wzbogacona o płytę DVD z filmem Jana Jakuba Kolskiego.

Grzegorz Ciechowski urodził się 29 sierpnia 1957 r. Był wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem. Studiował w Toruniu. W 1979 r. został wokalistą zespołu Res Publica, który w 1980 r. zmienił nazwę na Republika. Z Republiką Ciechowski nagrał największe przeboje zespołu: "Białą flagę", "Kombinat", "Telefony", czy "Odchodząc". Występował także solo, jako "Obywatel G.C." oraz jako Grzegorz z Ciechowa nagrał osadzoną w folkowym klimacie płytę "ojDADAna". Zmarł 22 grudnia 2001 r.

Premiera kolekcji "Reedycje 2011" już 29 listopada.