Z zestawu 10 utworów znany jest już jeden – "Show Me The Place", który artysta udostępnił na swojej stronie internetowej, a we wtorek wieczorem do stacji radiowych na całym świecie trafi pierwszy oficjalny singiel – "Darkness".

Reklama

http://youtu.be/WCtoVoE5Mm4

Cały album jest bardzo zróżnicowany, a przebojowością przypomina najlepsze momenty "Ten New Songs" – słynnego albumu Cohena, który w 2001 roku przyniósł mu grany do dzisiaj przebój "In My Secret Life".

Wszystkie utwory na najnowszej płycie poruszają dylematy ludzkiej egzystencji – podążanie za niedoścignionymi celami, obsesję miłości, seksualność, utratę bliskiej osoby.

Prace nad "Old Ideas" ruszyły pełną parą w styczniu 2011, choć część piosenek i tekstów powstała już przed paroma laty. Dwa utwory – "Darkness" i "Lullaby" nagrano oryginalnie w 2007 roku a ich wczesne wersje Leonard prezentował podczas ostatniej trasy koncertowej, także w Polsce.

Wskazówek, czego spodziewać się po nowej płycie, Cohen udzielił już w październiku tego roku, odbierając prestiżową hiszpańską Nagrodę Księcia Asturii w dziedzinie literatury. – Z wiekiem dopiero zaczynałem rozumieć instrukcje, jakie odgórnie dostał mój głos. A brzmiały one: nie lamentuj od niechcenia. Jeżeli chcesz się wyżalić światu w związku z nieuchronną porażką, jaka czeka nas wszystkich, czyń to z godnością i klasą – powiedział odbierając nagrodę.