Po tym jak w czerwcu zeszłego roku w ciągu zaledwie trzech tygodni piosenka "Somebody That I Used To Know" zanotowała 4 mln odsłon w serwisie YouTube, Gotye, właściwie Wally De Backer, stał się gwiazdą światowego formatu. Obecnie przebój odsłuchano na YouTube ponad 43 mln razy.

Reklama

Piosenka szybko podbiła też serca polskich słuchaczy szturmem zdobywając 1. miejsce Trójkowej Listy Przebojów i pozostając na nim przez kolejne kilkanaście tygodni.

"Somebody That I Used To Know" zapowiada płytę "Making Mirrors" - album kameralny i pompatyczny jednocześnie. To pop w swojej najlepszej, najbardziej precyzyjnej postaci, ale również elektronika w najbardziej emocjonalnej odsłonie. To też dub, Motown soul, synth-folk, art-rock, world music i jeszcze parę innych zaskakujących połączeń, które z pewnością wychwyci niejedno bardziej uważne ucho.

Gotye to belgijski muzyk i tekściarz od lat żyjący w Australii. Artysta wydał do tej pory cztery albumy, a jego dyskografię zamyka właśnie "Making Mirrors". Muzyk od 30 stycznia będzie w trasie. Tournee rozpocznie koncertem w Auckland w Nowej Zelandii a zakończy 22 kwietnia w Kalifornii.

Premiera albumu "Making Mirrors" na rynku polskim odbędzie się 7 lutego.