– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że będziemy mogli się z wami podzielić naszą nową muzyką – napisał zespół na swojej stronie internetowej, gdzie poinformował również o dacie premiery.

Będzie to szósty album studyjny w historii No Doubt i pierwsze wydawnictwo od płyty "Rock Steady" z 2001 roku. Prace nad nowym krążkiem Gwen Stefani i kolegów trwają od 2008 przy współpracy z brytyjskim producentem, Markiem "Spikem" Stentem znanym ze współpracy z artystami takimi jak: Bjork, U2, czy Britney Spears.

– Dziękujemy wszystkim za wsparcie w ciągu tych ostatnich 25 lat. Jesteśmy naprawdę dumni z naszego nowego albumu i mamy nadzieję, że pokochacie go tak samo jak my. Będziemy was informować o wszystkim na bieżąco, a już we wrześniu planujemy nakręcić klip i rozpocząć próby. Nie możemy się doczekać występów na żywo. Do zobaczenia wkrótce – napisali muzycy z zespołu.

Płyta No Doubt, której premiera odbędzie się we wrześniu miała się pierwotnie ukazać w 2010 roku. Jej wydanie przełożono o prawie dwa lata m.in. ze względu na drugą ciążę wokalistki, Gwen Stefani.

– Wiele rzeczy wydarzyło się w tym czasie. Małżeństwa, dzieci, solowe nagrania i dwie linie ubrań – powiedziała piosenkarka w rozmowie z "Rolling Stone".

Kalifornijska grupa No Doubt powstała w 1986 roku. Zespół wylansował takie przeboje jak "Don't Speak" czy "Ex-Girlfriend". W 2004 roku muzycy postanowili zrobić sobie przerwę, podczas której artyści zajęli się własnymi projektami. Zawieszenie działalności No Doubt zaowocowało solowymi albumami Gwen: "Love. Angel. Music. Baby" i "Sweet Escape".