DJ Tiesto mobilizuje globalną społeczność fanów muzyki dance do wspólnej walki z AIDS. Holenderski DJ i producent muzyczny wspólnie z fundacją RED stworzył kompilację, na której można będzie usłyszeć również szkockiego DJ-a Calvina Harrisa, szwedzkiego DJ-a i producenta Avicci oraz Amerykanina Diplo. Do projektu dołączył się także lider zespołu U2, Bono. Na krążku "Dance(RED)Save Lives" znajdzie się m.in. cover utworu U2 "Pride" w wykonaniu DJ-a Tiesto i Bono.

Reklama

– Kiedy byłem w Afryce w 2006, poraziła mnie niszcząca siła AIDS i spustoszenie, jakie po sobie pozostawia ta choroba. Teraz świat ma niesamowitą szansę na to, aby upewnić się, że dzieci będą się rodzić wolne od AIDS, a cała społeczność muzyki dance zrobi wystarczająco dużo hałasu wokół tej sprawy, aby stało się to faktem – powiedział DJ Tiesto o swojej współpracy z fundacją RED, przeciwdziałającej AIDS na świecie.

W ramach wspólnej akcji jednego z najsłynniejszych DJ-ów i producentów muzycznych na świecie i fundacji RED, na YouTube będzie dostępny także livestream z setami DJ-ów, granymi podczas Festiwalu Stereosonic w Melbourne 1 i 2 grudnia. W tym czasie trwać będzie World AIDS Day weekend.

– To, co Tiesto i jego przyjaciele ze sceny muzycznej wnoszą do tej walki jest bezcenne – powiedziała Deborah Dugan, Prezes RED. – Włożyli w tą akcję dużo serce, a jest to niezwykle potrzebne, aby ciągle podkreślać istotę problemu i potrzebę dialogu w zakresie tej kwestii – dodała.

Album "Dance(RED)Save Lives" będzie dostępny od 27 listopada. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.