Urodzona w Niemczech i wychowana w Wielkiej Brytanii Tanita Tikaram dotąd nagrywała głównie utwory oscylujące wokół soulu i folku artystka. Na nowym krążku dała upust swojej pasji do muzyki, która "pochodzi z tradycji muzycznych korzeni Ameryki i jest inspirowana tradycjami kultury amerykańskiej". Produkcji materiału podjął się Paul Bryan, mający na koncie współpracę z Aimee Mann i Elvisem Costello.

Reklama

Na utwór promujący album "Can't Go Back" wybrano kompozycję "Dust On My Shoes", którą jej autorka opisuje jako prostą piosenkę o wolności: – Wolność nabiera dla mnie coraz większego znaczenia. Wolność wyboru, wolność polityczna, wolność, by żyć po swojemu – to mnie porusza.

Tanita Tikaram nie kryje zadowolenia z nowego materiału i ma nadzieję, że myśl przewodnia płyty, jaką jest "przeżywanie chwili i opieranie się pokusie życia przeszłością" będzie słyszalna nie tylko w utworze tytułowym "Can't Go Back". Dla tych jednak, którzy z przyjemnością przypomną sobie repertuar wokalistki sprzed lat, Tanita przygotowała edycję specjalną nowego wydawnictwa, wzbogaconą o jej osiem największych przebojów w wersjach koncertowych.

Tanita Tikaram zadebiutowała w wieku 19 lat płytą "Ancient Heart", która wylansowała przebój "Twist In My Sobriety", po który wciąż chętnie sięgają radiostacje na całym świecie. Obdarzonej wyjątkowo głęboką barwą głosu wokalistki polska publiczność mogła posłuchać na żywo już kilkakrotnie. Ostatnio w czerwcu tego roku podczas festiwalu WrocLove.