Za produkcję odpowiedzialny jest duet Blank & Jones. Muzykę do zgromadzonych na krążku utworów skomponowali Jens Gad i Hubert Kah. Dla Huberta był to pierwszy powrót do współpracy z Sandrą od czasu niesamowitych sukcesów, jakie wspólnie odnosili w latach 80. – Chcieliśmy przywrócić magię przebojów takich, jak "Maria Magdalena" czy "In the Heat of the Night" – mówią muzycy Blank & Jones. – Pierwszym krokiem było pozyskanie Huberta Kaha z powrotem do naszej drużyny, ponieważ Sandra i Hubert, kiedy razem staną za mikrofonem, tworzą po prostu niepowtarzalny duet.

Reklama

– Fascynuje mnie to, ile pasji Blank & Jones wkładają w odtworzenie atmosfery lat 80., z jaką wytrwałością poszukują oryginalnych dźwięków i brzmień – komentuje z kolei Sandra. – Słuchając nowych piosenek, czuję się tak, jakbym odbyła jakąś fantastyczną podróż w czasie. Mam z tego naprawdę masę frajdy. To już mój 10 album studyjny. Bardzo przypomina mi ten pierwszy, który był również moim największym sukcesem. W ten sposób krąg się zamyka, również pod względem muzycznym.

Album "Stay in Touch" będzie również dostępny w wersji Deluxe, zawierającej dwie płyty CD, na których znajdą się m.in. rozszerzone wersje wybranych piosenek z albumu. Pierwszym singlem promującym dzieło w Polsce będzie "Infinite Kiss", który zostanie udostępniony stacjom radiowym już w październiku. Sandra wydała dotąd 9 albumów i 28 singli. Łącznie sprzedała ponad 30 milionów płyt.