Album z utworami pochodzącej z Wysp Zielonego Przylądka Evory będzie zatytułowany "Mae Carinhosa" (Czuła Matka). Wszystkie znajdujące się na nim piosenki powstały z myślą o zmarłej przed laty matce artystki.

Reklama

Na płycie znajdą się utwory nagrane zarówno na rodzimych Wyspach Zielonego Przylądka, jak i w kilku studiach na terenie Europy. Podstawową zawartość albumu stanowi tradycyjna muzyka z archipelagu artystki, w tym szczególnie morna. Nie zabraknie też wykonywanych przez Cesarię interpretacji utworów innych wielkich kompozytorów z Wysp Zielonego Przylądka, takich jak Manel d'Novas, Teofilo Chantre czy Bitu – ujawnił Djo da Silva, producent albumu.

Płyta "Mae Carinhosa" powinna pojawić się w sprzedaży już w marcu 2013 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Harmonia oraz Djo da Silvy. Wszystko wskazuje na to, że hołd oddany matce nie będzie ostatnim opublikowanym materiałem Cesarii Evory. Artystka zostawiła tak dużo nagranych piosenek, że z pewnością wystarczą na dwie kolejne płyty – powiedział Djo da Silva.

Zmarła 17 grudnia ub.r. w wieku 70 lat Cesaria Evora jeszcze za życia okrzyknięta została "bosonogą divą". Światowy rozgłos zdobyła w latach 90. wykonując typową dla Wysp Zielonego Przylądka muzykę morna. Piosenkarka wydała 24 płyty, z których kilka otrzymało status złotych i platynowych.