Podczas wywiadu dla programu MTV News, Dave Grohl wypowiedział się na temat potencjalnego powrotu do gry swojej grupy Foo Fighters. Przyznał, że muzyka na nowy krążek jest już gotowa. – Mamy fantastyczne, wielkie plany – dodał wokalista. Ostatnią płytą grupy była "Wasting My Time" z 2011 roku.

Mamy plan. Dokładnie wiemy, co zrobić z tym materiałem. Zaczniemy nad tym konkretnie pracować, jak tylko uporam się ze wszystkim, co dzieje się teraz – powiedział Grohl, odnosząc się do premiery swojego filmu dokumentalnego "Sound City" podczas festiwalu filmowego Sundance. Obraz opowiada o losach studia nagraniowego Sound City w Los Angeles, w którym nagrywały takie grupy jak Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine, Metallica i Neil Young. W 1991 roku w studiu Sound City Nirvana zarejestrowała materiał na swoją płytę "Nevermind".

W ramach promowania filmu, Dave Grohl założył zespół Sound City Players, który wystąpił podczas festiwalu. W skład grupy wchodzą m.in.: byli muzycy Nirvany, basista Krist Novoselić i gitarzysta Pat Smear, wokalistka Fleetwood Mac, Stevie Nicks, John Fogerty z Creedence Clearwater Revival, a także perkusista Rage Against The Machine, Brad Wilk. Cały zespół składa się z 17 muzyków.

Dave Grohl planuje także swój udział w nagrywaniu najnowszej płyty grupy Queens of the Stone Age.

Foo Fighters zawiesił bezterminowo działalność w październiku 2012 roku po koncercie w nowojorskim Central Parku. Występ odbywał się w ramach festiwalu Global Citizen Festival a wokalista zakończył go słowami: "Nie planujemy żadnych następnych koncertów. Uczciwie, nie wiem, kiedy zrobimy to po raz kolejny".

Muzyk nie podał jednak żadnej wiążącej daty premiery nowego albumu Foo Fighters. – Gdybym to zrobił, musiałbym spinać się, żeby tylko się wyrobić – wytłumaczył Grohl.