Wydaniu płyty towarzyszyć będzie trasa koncertowa (szczegóły na www.strachynalachy.art.plS), podczas której zespół odwiedzi 17 miast, a dodatkowo w dniach od 10 do 14 lutego odbędą się spotkania z fanami w salonach Empik-u. Album promuje utwór "I can't get no gratisfaction".

Reklama

Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze.

A oto co o płycie!TO! mówi Grabaż: – Jedyne założenie jakie miałem przy tej płycie, było takie, aby nie była to "Dodekafonia bis". Zresztą, kiedy pisałem nowe piosenki byłem zupełnie innym Krzysztofem Grabowskim, niż za "Dodekafonii" – znacznie lżejszym, jeśli chodzi o duszę i czystość umysłu... No i wyszła nam płyta najbardziej czadowa i gitarowa, ze wszystkich albumów Strachów Na Lachy. No i sam zacząłem się jej trochę bać... Bo o ile w przypadku "Dodekafonii" byłem absolutnie pewien, że te piosenki mają swój ciężar gatunkowy o tyle w przypadku "!TO!" – teksty są po prostu lżejsze. Nie ma w nich wiele poezji, są to tylko zwykłe teksty piosenek. Chciałem napisać taką płytę - nie napinałem się, żeby pisać poezję. Chociaż kilku gości, którzy słyszeli tę płytę mówi, że to wciąż poezja jest. Nie ma tu takiej typowej, grabażowskiej gęstości tekstu.