– To nie jest hołd dla mego ojca, ale hołd dla muzyki latynoskiej, którą poznałam, dzięki ojcu – zapewnia Natalie Cole i dodaje: – Słuchanie mego ojca, śpiewającego po hiszpańsku było prawdziwym objawieniem.

Reklama

Artystka, pracując nad swą pierwszą hiszpańskojęzyczną płytą "Natalie Cole en Espanol" nie omieszkała sięgnąć ponownie po archiwalne nagrania swego sławnego rodzica, Nata King Cole'a. W duchu ich wirtualnego duetu sprzed lat – "Unforgettable" z 1992 roku na krążku pojawi się kolejny wspólny utwór obydwojga. Głosy ojca i córki zabrzmią w rumbie "Acercate Mas".

Na nowej płycie studyjnej 63-letniej Natalie Cole nie zabraknie innych męskich głosów. W standardzie "Besame Mucho" dołączy do artystki włoski tenor Andrea Bocelli, a w popularnej piosence "Bachata Rosa" pojawi się jej oryginalny wykonawca, Juan Luis Guerra.

Premierę płyty "Natalie Cole en Espanol" zapowiedziano na 25 czerwca. Materiał z krążka oraz swoje największe dotychczasowe przeboje artystka zaprezentuje polskiej publiczności podczas koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej 17 lipca.