Najnowsza płyta Stinga złożona będzie w większości z piosenek, które artysta przygotował na potrzeby musicalu. Przedstawienie zatytułowane - podobnie jak nadchodzący album - "The Last Ship" zadebiutuje na Broadwayu w 2014 roku. Wcześniej, bo już we wrześniu fani będą mieli sposobność wysłuchać przygotowanych przez Stinga piosenek na płycie.

Reklama

Praca nad musicalem pochłonęła aż trzy lata. Stingowi zależało, aby skomponowana przez niego muzyka i napisane teksty oddawały idealnie ducha samego przedstawienia, ukazującego realia pracy angielskich stoczniowców w latach 80. Musical "The Last Ship" powstawał we współpracy z autorem scenariusza filmu "Skyfall" Johnem Loganem oraz uznanym dramaturgiem Brianem Yorkeyem.

Album "The Last Ship" będzie pierwszym od wydanego w 2003 roku "Sacred Love" wydawnictwem sygnowanym przez Stinga, zawierającym wyłącznie nowy autorski materiał. Ostatnie pozycje w dyskografii studyjnej artysty zajmują płyty: "Songs From The Labirynth" z kompozycjami na lutnię Johna Dowlanda, inspirowana Bożym Narodzeniem "If On A Winter's Night" oraz "Symphonicities", będąca zbiorem największych przebojów Stinga i The Police w aranżacjach na orkiestrę.