– Despotyzm pojawiał się w wielu formach, przez wiele lat. Teraz, dobro biznesu jest ponad wszystkim, a korporacje rządzą. Większość decyzji jest podejmowanych jak za czasów średniowiecznych królów: liczy się tylko to, co daje profity, a prawda o cierpieniu, które z tego wynika, jest ignorowana – tak przesłanie swojej nowej płyty wyjaśnia Julian Casablancas

Reklama

Longplay zostanie zrealizowany we współpracy z jego nowym zespołem i wydany pod szyldem Julian Casablancas + The Voidz. Obok Casablancasa w tworzeniu materiału i nagrywaniu albumu brali udział: Jeramy Gritter i Amir Yaghmai (Salt & Pepper) – gitara, Jeff Kite – klawisze, Jake Bercovici – bas, Alex Carapetis – perkusja.

Dzieło trafi do sprzedaży 23 września nakładem należącej do wokalisty firmy Cult Records. Materiał, który wyprodukował Shawn Everett, łączy undergroundową muzykę lat 70. i 80., hardcore i punk. Nagrania zostały zrealizowane przy użyciu analogowego sprzętu, ale również nowoczesnej techniki (np. sample). Zestaw wypełni 12 piosenek, w tym promujący całość singel "Human Sadness".

Jedyna dotąd płyta frontmana The Strokes to "Phrazes for the Young" z października 2009 roku. Dyskografię The Strokes zamyka płyta "Comedown Machine" wydana w marcu 2013 roku.