Dzieło dostępne będzie w formacie CD oraz CD/DVD. Pierwszy w karierze Whitney Houston album koncertowy zawierać będzie nagrania zarejestrowane w czasie całej jej kariery. Producentem jest pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, Clive Davis.

Reklama

– Ten album zaskoczy wszystkich, pokaże dlaczego była ona wyjątkowa i pierwsza w rankingach wszech czasów – mówi Davis o "Whitney Houston Live: Her Greatest Performances". – To, co zobaczymy i usłyszymy potwierdza, że tak naprawdę nie było nikogo takiego jak ona i jak bolesną tragedią było jej odejście w tak młodym wieku. Jej niesamowite wokale i utwory, które przetrwały próbę czasu potrafią naprawdę zahipnotyzować.

Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 roku. W latach 80. była pierwszą afroamerykańską artystką, która regularnie pojawiała się w stacji MTV. Jej pierwszy longplay stał się najlepiej sprzedającym się albumem debiutanckim solowej artystki w historii. Wokalistka była też pierwszą kobietą, która zadebiutowała na pierwszym miejscu na liście Billboard 200 i jej kolejnych siedem singli pojawiło się na 1. miejscu na liście Billboard Hot 100. Podczas ponad 25-letniej kariery jej albumy i single rozeszły się w nakładzie przekraczającym 170 milionów egzemplarzy.