Jeszcze na długo przed wydaniem płyty Ella Eyre stała się jednym z największych objawień 2014 roku. Wyjątkowy głos, nietuzinkowa uroda z burzą charakterystycznych loków i talent do pisania chwytliwych piosenek sprawiły, że ta zaledwie 21-letnia Brytyjka ma już sporą grupę fanów.

Reklama

"Feline" to podsumowanie dotychczasowych doświadczeń artystki – zarówno tych złych jak i dobrych. – Każdy toczy swoje prywatne boje, "Feline" opowiada o tym, jak sobie z tym radzić – wyjaśnia Ella Eyre. Materiał powstawał w studiach w Londynie, Sztokholmie i Los Angeles, a za produkcję odpowiedzialni są: Greg Wells, (Adele, Katy Perry), Futurecut, Utters (Drake), Jarrad Rogers (Lana Del Rey, Lauryn Hill), Jonny Lattimer (Ellie Goulding, Sam Smith) i Chris Loco (Kwabs, Wiley).

Na płytę trafiły wszystkie dotychczasowe hity Elli Eyre, a także nagrania, w których pojawiła się gościnnie – "Gravity" DJ-a Fresha oraz "Waiting All Night" Rudimental, ale tym razem w specjalnej akustycznej wersji, dostępnej tylko na edycji deluxe.

Ella Eyre jest brytyjską wokalistką i kompozytorką. Największą popularność przyniósł jej nagrany wspólnie z Rudimental utwór "Waiting All Night". Na koncie ma EP-kę "Deeper", a w sierpniu 2014 roku opublikowała singel "Comeback".