Panowie pracowali już wcześniej przy poprzednim studyjnym projekcie Gilmoura i współpraca potoczyła się tak dobrze, że były lider Pink Floyd nie miał wątpliwości, do kogo zwrócić się także tym razem. – Świetnie mi się pracowało ze Zbigniewem przy okazji "On An Island", więc pomyślałem, że ponownie skorzystam z jego talentu – wyjaśnia David Gilmour. – Jest wyjątkowo wrażliwy na moją muzykę i świetnie rozumie, co chcę przekazać. Stworzył piękne aranżacje orkiestrowe, które nagraliśmy w londyńskich AIR Studios. To wspaniałe uczucie przebywać w jednym pomieszczeniu z 30-osobową orkiestrą, nagrywającą napisaną przez siebie muzykę.

Reklama

Album "Rattle That Lock" ukaże się 18 września w pięciu wersjach – cyfrowej (pobierz na iTunes już teraz) oraz na płycie CD, w boxach CD+DVD, CD+Blu-Ray i na winylu (z kodem do darmowego pobrania płyty w wersji cyfrowej). Dzieło promuje nagranie tytułowe.

Poprzednie dzieło 69-letniego artysty to "On an Island" z marca 2006 roku. 25 czerwca 2016 roku David Gilmour wystąpi na Rynku we Wrocławiu.

Zbigniew Preisner zasłynął współpracą z Krzysztofem Kieślowskim – za muzykę do filmu "Trzy kolory. Czerwony" zdobył Złotego Cezara. Komponował też do obrazów Agnieszki Holland, Johna Irvina, Louis Malle'a czy Hectora Babenco. Odpowiadał ponadto za produkcję płyty "Earthshine" (2011) Tides From Nebula.