Do supergrupy należą: Jack White, Alison Mosshart (The Kills), Dean Fertita (Queens of The Stone Age) oraz Jack Lawrence (The Greenhornes). W związku z napiętymi grafikami i zobowiązaniami w macierzystych zespołach, nie będą promować na żywo (ani na halowych koncertach, ani na festiwalach) materiału z nowego albumu "Dodge And Burn".

Reklama

Zespół nie zapowiedział dodatkowych występów w telewizji, co może oznaczać, że epizod w programie Colberta jest jedyną formą promocji premierowego materiału The Dead Weather na żywo. Grupa zaprezentowała singiel "I Feel Love (Every Million Miles)".

Podczas pięcioletniej przerwy część składu The Dead Weather wzięła udział w solowej trasie Jacka White'a, jednak nie wykonywała wówczas utworów supergrupy. Longplay "Dodge and Burn", trzeci w dorobku formacji, ukaże się 25 września nakładem Third Man Records, wytwórni należącej do White'a. Część materiału jest znana od kilkunastu miesięcy (numery "Open Up (That's Enough)", "Buzzkiller", "Rough Detective" oraz "It's Just to Bad"), ale zostanie zremasterowana na potrzeby premiery płyty. Dyskografię The Dead Weather zamyka krążek "Sea of Cowards" z 2010 roku.