Nowy krążek Rihanny pierwotnie miał ukazać się w listopadzie 2015 roku. Później mówiło się o premierze w Boże Narodzenie, a następnie o początku stycznia 2016 roku. Według najnowszych doniesień, dzieło trafi do sprzedaży przed końcem miesiąca. W sieci pojawił się natomiast nowy singel gwiazdy nagrany z Drakiem. Utworu "Work" można posłuchać w serwisie Tidal.

Reklama

Znane już wcześniej piosenki z premierowego krążka to "FourFiveSeconds", "Bitch Better Have My Money" i "American Oxygen". Jesienią 2010 roku podczas wystawy w galerii sztuki MAMA w Los Angeles, artysta Roy Nachum odsłonił siedem obrazów, które będą częścią artworku nadchodzącego longplaya wokalistki. Wśród nich znalazła okładka "Anti" przedstawiającą młodą dziewczynkę z oczami przesłoniętymi złotą koroną i trzymającą czarny balon. Kolejne malowidło to ta sama dziewczynka tym razem obrócona tyłem. Wśród obrazów znalazły się również wiersze zapisane alfabetem Braille'a.

Album "Anti" będzie pierwszym wydawnictwem, które wykorzysta alfabet Braille'a, dzięki temu także osoby niewidome będą mogły w pełni poznać grafiki za pomocą dotyku. Poprzedni longplay Rihanny to "Unapologetic" z listopada 2012 roku. 5 sierpnia 2016 roku piosenkarka wystąpi na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.