Sezon na płyty-niespodzianki trwa w najlepsze. W ostatnich dniach wydali takie Beyoncé i James Blake. Teraz zaś okazało się, że dziewiąty i od dawna mocno oczekiwany studyjny album Radiohead w formacie cyfrowym ukaże się za trzy dni – 8 maja. Fizyczne edycje wydawnictwa trafią do sprzedaży 17 czerwca nakładem XL Recordings.

Reklama

Wiele więcej na jego temat nie wiadomo – grupa nie ujawniła ani tytułu, ani liczby utworów, które znajdą się na krążku. Póki co, znamy dwa z nich: "Burn The Witch" (z animowanym wideo autorstwa Chrisa Hopewella) i "Daydreaming", do którego klip wyreżyserował Paul Thomas Anderson, twórca głośnych filmów "Aż poleje się krew" i "Magnolia".

Reklama

Tajemnicą jest również jego warstwa muzyczna krążka Radiohead, który poprzedziła nietypowa promocja – na tydzień przed premierą zespół usunął wszystkie wpisy ze wszystkich swoich kont na portalach społecznościowych, a jego oficjalna strona internetowa stała się pustym ekranem. Jakie niespodzianki szykują jeszcze Tom Yorke i spółka? Przekonamy się już wkrótce.