"Music From Porcelain" będzie pierwszą, przekrojową kompilacją, dokumentująca wszystkie okresy kariery Moby'ego – od skromnych początków po sukces albumu "Play", który sprzedał się na świecie w nakładzie kilkunastu milionów egzemplarzy. Największe hity artysty z "Natural Blues", "Porcelain" czy "Body Rock" na czele znajdą się na niej w zremasterowanych wersjach.

Reklama

Na wydawnictwo złożą się dwa krążki. Pierwsza płyta to największe przeboje Moby'ego i kawałki, które uważa za najciekawsze w swej dyskografii. Drugi krążek odzwierciedla inspiracje twórcy "Porcelain", zbierając nagrania takich legend muzyki tanecznej i hiphopu, jak A Tribe Called Quest, Run DMC, Jay Dee, 808 State czy Joey Beltram.

– Muzyka w moich wspomnieniach "Porcelain" odgrywa równie ważną rolę jak ja sam. Dlatego zależało mi, aby skompilować taki zestaw piosenek, zarówno własnych jak i innych artystów, które stanowiłyby swego rodzaju "wehikuł czasu". Wszystkie te piosenki przypominają mi Nowy Jork, w którym mieszkałem i byłem zakochany przez dziesięć lat 1989-1999 – wyjaśnia Moby.

Równolegle ukażą się wspomnienia artysty, filantropa, aktywisty na rzecz praw zwierząt i właściciela wegańskiego bistro. Książka "Porcelain" to niezwykle osobisty dokument opowiadający historię białego dzieciaka z przedmieść, który w szalonym świecie klubowego undergroundu i wielkiego showbiznesu zaistniał na własnych prawach, przebijając się ze świeżymi ideami, oryginalnym stylem, ciekawą osobowością. Tym ciekawszy, że w swojej drodze na szczyt Moby miał okazję spotkać największych współczesnej ery: od Madonny i Run-DMC po Jeffa Buckleya i Sonic Youth.