Warszawa
Reklama

Alibabki po 50 latach nagrywają album i śpiewają… reggae [ZDJĘCIA]

27 czerwca 2016, 10:42
Członkinie słynnej formacji spotkały się po latach w studiu, by na nowo nagrać piosenki, które po raz pierwszy zaśpiewały w 1965 roku. Na pierwszym krążku w karierze grupy, przygotowanym razem z zespołem Tajfuny "W rytmach Jamajka Ska" znalazły się cztery utwory z przebojem "Dykcja dla wszystkich" (z tekstem Wojciecha Młynarskiego) na czele. Płytka ma dziś status białego kruka i przeszła do historii jako wydawnictwo, od którego zaczęła się historia jamajskiej muzyki w Polsce. Piosenki z powstającego na nowo w studiu Radia Łódź krążka będzie można usłyszeć na jesieni. Legendarne Alibabki: Ewa Belina-Brzozowska, Wanda Narkiewicz-Jodko, Anna Dębicka-Czaplicka, Agata Dowhan, Sylwia Krajewska i Krystyna Grochowska pracowały nad reedycją w zespołem The Bartenders, który nagrał na krążek podkłady rytmiczne. Nazywane królowymi bigbitu, Alibabki były jednym z najpopularniejszych kobiecych zespołów wokalnych w Polsce. Zaczynały jako harcerska grupa Cykady. Nagrywały chórki gwiazd polskiej muzyki, do takich przebojów, jak "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena czy "Cień Wielkiej góry" Budki Suflera. Na koncie mają też kilkadziesiąt własnych hitów, a wśród nich "Kwiat jednej nocy", Tango zalotne przeleć mnie" czy "Kapitańskie tango". W listopadzie ubiegłego roku w warszawskim klubie Proxima odbył się specjalny koncert "Tribute to Alibabki", podczas którego współcześni artyści reggae oraz m.in. Andrzej Krzywy i K.A.S.A zaśpiewali przeboje Alibabek w wersjach ska i reggae.
Członkinie słynnej formacji spotkały się po latach w studiu, by na nowo nagrać piosenki, które po raz pierwszy zaśpiewały w 1965 roku. Na pierwszym krążku w karierze grupy, przygotowanym razem z zespołem Tajfuny "W rytmach Jamajka Ska" znalazły się cztery utwory z przebojem "Dykcja dla wszystkich" (z tekstem Wojciecha Młynarskiego) na czele. Płytka ma dziś status białego kruka i przeszła do historii jako wydawnictwo, od którego zaczęła się historia jamajskiej muzyki w Polsce. Piosenki z powstającego na nowo w studiu Radia Łódź krążka będzie można usłyszeć na jesieni. Legendarne Alibabki: Ewa Belina-Brzozowska, Wanda Narkiewicz-Jodko, Anna Dębicka-Czaplicka, Agata Dowhan, Sylwia Krajewska i Krystyna Grochowska pracowały nad reedycją w zespołem The Bartenders, który nagrał na krążek podkłady rytmiczne. Nazywane królowymi bigbitu, Alibabki były jednym z najpopularniejszych kobiecych zespołów wokalnych w Polsce. Zaczynały jako harcerska grupa Cykady. Nagrywały chórki gwiazd polskiej muzyki, do takich przebojów, jak "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena czy "Cień Wielkiej góry" Budki Suflera. Na koncie mają też kilkadziesiąt własnych hitów, a wśród nich "Kwiat jednej nocy", Tango zalotne przeleć mnie" czy "Kapitańskie tango". W listopadzie ubiegłego roku w warszawskim klubie Proxima odbył się specjalny koncert "Tribute to Alibabki", podczas którego współcześni artyści reggae oraz m.in. Andrzej Krzywy i K.A.S.A zaśpiewali przeboje Alibabek w wersjach ska i reggae. / PAP / Grzegorz Michałowski
Po pół wieku legenda polskiej sceny muzycznej Alibabki nagrywa płytę w jamajskim stylu.

Powiązane

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama