Tina Turner – legenda muzyki soul i rock, ubrana w niebieską połyskującą sukienkę, nie znalazła się jednak na okładce najstarszej amerykańskiej edycji "Vogue", lecz jego niemieckiego wydania. Kwietniowy numer będzie można kupić już w połowie marca.

Być może tylko "europejski" debiut na okładce magazynu ma związek z faktem, iż niedawno Turner zapowiedziała zmianę obywatelstwa z amerykańskiego na szwajcarskie. Właśnie tam przeprowadziła się już od 1995 roku, by zamieszkać ze swym ukochanym – niemieckim muzykiem Erwinem Bachem.

Od teraz Anna Mae Bullock będzie rekordzistką, bowiem dotychczas najstarszą cover girl we wszystkich edycjach poczytnej "biblii mody" była zdobywczyni Oscara, 62-letnia amerykańska aktorka Meryl Streep.

Tina Turner sprzedała dotychczas ponad 200 milionów albumów na całym świecie, wydając w sumie dziesięć studyjnych płyt i kilka wersji koncertowych. Zdobyła cztery nagrody Grammy, a nie stroniła też od występów w filmach. Wycofała się z życia publicznego w 2009 roku, po pożegnalnej trasie.